Oprava poškozených autoskel - Kdy lze opravit poškození autoskla?
Ano, poškození čelního skla lze opravit, ale ne všechna. Abyste se kvalifikovali pro regeneraci, musí být splněna následující kritéria:
čip není přímo v zorném poli řidiče (tj. v úrovni očí)
průměr třísky je menší než 24 mm
trhlina se nachází ve vzdálenosti nejméně 10 cm od okraje skla
poškození je na vnější části skla
na skle je mnoho úlomků
Jak probíhá oprava autoskel?
Oprava čelního skla se provádí následovně:
odstranění vlhkosti, vzduchu a skleněných částic z výsledné dutiny (vyvrtáním malého otvoru skrz horní vrstvu skla nebo seškrábnutím malých skleněných částic)
vyplnění dutiny speciální syntetickou pryskyřicí (pomocí tlakové pumpy namontované kolem poškozené oblasti). Nástroj utěsňuje oblast a cyklicky, mezi tlakem a vakuem, opatrně vstřikuje vytvrditelnou bezbarvou pryskyřici do poškození vnější vrstvy skla. Tím se obnoví struktura a vzhled skla
skleněná pryskyřice je poté vytvrzena UV světlem, které ji změní z kapaliny na pevnou látku
nakonec je opravené místo podle potřeby vyčištěno a vyleštěno, takže je téměř neviditelné a obnoví se celistvost čelního skla
Oprava autoskla - cena
Postup opravy autoskel trvá přibližně 30 minut až 1 hodinu. Servis prováděný v profesionálním závodě umožňuje obnovit původní pevnost skla ( ZDE se dočtete o přípustné celkové hmotnosti vozidla).
Provětrávaná fasáda - Co je provětrávaná fasáda - jaké jsou její vlastnosti?
Fasáda je zodpovědná nejen za vzhled budovy - plní řadu úkolů, jako je ochrana tepelně izolační vrstvy před vnějšími faktory a odvádění vody ze srážek. Co je to provětrávaná fasáda a jaká je její struktura?
Co je provětrávaná fasáda?
Fasáda je důležitým prvkem budovy, protože plní ochranné funkce a je zodpovědná za vizuální efekt. Výběr správného typu fasády je třeba dobře promyslet a nejlépe konzultovat s odborníky. Odvětrávané fasády se od tradičních fasád liší přítomností větracích štěrbin, které umožňují proudění vzduchu mezi vrstvami. Tento způsob tvorby fasád se také nazývá lehká suchá metoda. Na nosnou stěnu se montuje k tomu určený rošt z desek, kovových profilů nebo pásů. Mezi prvky mřížky jsou umístěny desky zodpovědné za tepelnou izolaci - může to být mimo jiné polystyren nebo minerální vlna.
Zajímavé je, že nejsou lepeny lepidlem, ale pouze fixovány hmoždinkami. Dalším krokem je instalace vrchní vrstvy - to se provádí pomocí speciálních spojovacích prvků nebo způsobem stanoveným výrobcem. V každém případě by při instalaci krycích prvků měla být ponechána mezera mezi izolační vrstvou a obkladem. Pohyb vzduchu v mezeře umožňuje odvod vlhkosti v ní nahromaděné. Poslední, dokončovací vrstva může být ve formě vláknocementových desek, keramiky, přírodního kamene, HPL laminátů, desek, kompozitů, ale i dřevěných a dřevu podobných obkladů.
Provětrávaná fasády
Více o nás, našich službách na webu:
https://www.zelenyprojekt.cz/
Číst dále...