Škrábance na sklech
Škrábance na sklech - Jaké poškození skla je způsobilé k opravě?
Bez ohledu na typ poškození by mělo být sklo opraveno nebo vyměněno co nejdříve. Poškozené sklo negativně ovlivňuje viditelnost. Kromě toho může pod tlakem vzduchu zcela prasknout, což zvyšuje riziko vážné kolize nebo nehody. Jízda s vozidlem s poškozeným oknem je v rozporu s předpisy silničního provozu. Zjištění takové závady při silniční kontrole může mít za následek zabavení osvědčení o registraci a uložení pokuty až do výše 500 PLN.
Ne každé poškození skla lze účinně opravit. Nejprve musí být splněny určité podmínky:
Poškození skla může mít průměr maximálně 22 mm, což je velikost pěti zlotých.
Vzdálenost poškození od okraje skla by měla být větší než 10 cm. V případě některých modelů aut, kde je sklo na svých okrajích výrazně prohnuté, se doporučuje ještě větší „ochranná zóna“.
V případě více poškození na jednom skle musí vzdálenost mezi nimi přesáhnout 10 cm.
Poškození skla v zorném poli řidiče neopravujte. Samotný proces opravy vždy zanechá nějakou stopu. Tekutá pryskyřice použitá k vyplnění čipu má jinou strukturu než sklo. V důsledku toho láme světlo jinak. Efekt opravy závisí především na použitém zařízení, tedy opravné sadě, kvalitě pryskyřice, zručnosti montéra a míře znečištění poškozeného místa.
Některé typy skel (solární sklo) by se neměly opravovat.
V některých situacích se mohou v důsledku poškození vyvinout podélné trhliny, které znemožní opravu. Nelze do nich zavést opravnou pryskyřici nebo je úroveň napětí příliš vysoká.
Více o nás na: https://www.skloopravy.cz/
Číst dále...